Արցախի ԱԺ-ում այնքան էլ հակված չեն Սամվել Բաբայանին ընտրություններին մասնակցելու հնարավորություն տալուն. «Ժողովուրդ»
![]() 294 Երեքշաբթի, 27 օգոստոսի, 2019 թ., 09:15 ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Արցախի հերոս Սամվել Բաբայանի թիմակիցներն անհամբեր սպասում են օգոստոսի 31-ին, քանի որ այդ օրը լրանում է այն մեկ ամիսը, որ պետք է ԼՂՀ ԿԸՀ-ն խորհրդարան ուղարկի բաբայանականների կողմից հավաքված ստորագրությունների արդյունքները: Արդեն ԼՂՀ ԱԺ-ում կորոշվի՝ արդյոք Սամվել Բաբայանին հնարավորություն կտան մասնակցելու Արցախում սպասվելիք նախագահական ընտրություններին: Իսկ այս ժամանակահատվածում Բաբայանի թիմը փորձում է Արցախում ժողովրդի տրամադրվածությունը պարզել, հասկանալ այն դիրքորոշումը, որն ունեն իրենց թիմի նկատմամբ: Իսկ ինչ վերաբերում է այդ ստորագրահավաքներին, ապա, ըստ Արցախում շրջանառվող տեղեկությունների՝ Արցախի խորհրդարանում այնքան էլ հակված չեն դրանց ընդունմանը»,- գրում է թերթը: Նյութն ամբողջությամբ՝ թերթի այսօրվա համարում: |