Ինչ նամակ է ուղարկել զինվորական դատախազի տեղակալը Արթուր Դավթյանին. նոր բացահայտում. «Ժողովուրդ»
![]() 442 Շաբաթ, 14 սեպտեմբերի, 2019 թ., 10:25 ««Ժողովուրդ» օրաթերթի ձեռքում է հայտնվել ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ վերահսկողության վարչության նախկին պետ, ներկայումս ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալ Վահագ Մուրադյանի նամակը՝ ուղղված ՀՀ գլխավոր դատախազությանն ու անձամբ դատախազ Արթուր Դավթյանին: Վահագն Մուրադյանը ներկայացնում է, թե ինչ է կատարվում և, ըստ էության, իր այս նամակով փորձում է համակարգում առկա իրավիճակը վեր հանել: Նամակում, օրինակ, ասվում է. «Պարոն Ա.Դավթյանը, իմ նկատմամբ ունեցած անձնական վերաբերմունքից ելնելով, նույնիսկ մի կողմ է դրել դատախազության շահը և ցանկանում է վերացնել Հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության վարչությունը, որ հանկարծ դատական կարգով իմ իրավունքները վերականգնելու դեպքում չկարողանամ զբաղեցնել նույն վարչության ղեկավարի պաշտոնը: Այդ ամենից ակնհայտ է, որ պարոն Ա. Դավթյանն իր պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահում է իմ նկատմամբ հետապնդումներ իրականացնելու համար»»,-գրում է թերթը: Նյութն ամբողջությամբ կարդացեք թերթի այսօրվա համարում: |