Թուրքամետ զինյալները Սիրիայում գնդակոծել են ամերիկացի զինվորականներին
Սիրիայում թուրքամետ զինյալները գնդակոծել են ամերիկյան զորքերի շարասյունը: Այս մասին հայտարարել է Սիրիայում հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնի ղեկավար գեներալ-մայոր Յուրի Բորենկովը, հայտնում է ТАСС գործակալությունը:
Ըստ նրա՝ դեպքի մասին տեղեկությունը ռուսական կողմին փոխանցել է ամերիկյան հրամանատարության ներկայացուցիչները:
Հրաձգությունն իրականացվել է այսպես կոչված «Սիրիական ազատ բանակի» (ՍԱԲ) զինյալների կողմից վերահսկվող տարածքից: Զոհեր չկան: Անցած 24 ժամվա ընթացքում ռուս զինվորականներն արձանագրել են հրադադարի ռեժիմի խախտման 31 դեպք: Գրոհայինները կրակ են բացել Հալեպի, Լաթաքիայի, Իդլիբի և Համայի նահանգների բնակավայրերի վրա: