Իրանը հրթիռակոծել է Իրաքում տեղակայված ամերիկյան ռազմաբազաները
Պենտագոնը հայտարարել է, որ Իրանը մեկ տասնյակից ավելի հրթիռ է արձակել Իրաքում ԱՄՆ ռազմական օբյեկտների ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ հղում անելով Պետդեպարտամենտի խոսնակ Ջոնաթան Հոֆմանին:
Ըստ Հոֆմանի՝ գրոհների թիրախը եղել են առնվազն երկու օբյեկտներ, որտեղ տեղակայված են ԱՄՆ զորքերը:
Ներկայում Վաշինգթոնը գնահատում է նախնական վնասները: Հոֆմանը խոստացել է, որ Միացյալ Նահանգները կձեռնարկի բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ տարածաշրջանում իր գործընկերների և դաշնակիցների պաշտպանության համար:
Իրանական Tasnim գործակալությունը հաղորդում է, որ «Այն ալ-Ասադ» ռազմաբազայի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 35 հրթիռ: Իրաքի անվտանգության ծառայության աղբյուրը հայտնել է, որ բազային ավելի քան 9 հարված է հասցվել:
CNN-ի աղբյուրն ավելի ուշ հայտնել է, որ ռազմաբազայի հրետակոծելուց հետո իրաքցիների շրջանում զոհեր են եղել։