Իրանի կառավարության տապալումը կլինի պատերազմներին վերջ տալու բանալին. #NewYorkPost
Իրանի կառավարության տապալումը կլինի պատերազմներին վերջ տալու և Մերձավոր Արևելքում կայունության հաստատման հիմնական բանալին: Այս մասին New York Post պարբերականում գրել են «իրանա-ամերիկյան մեծամասնության» կազմակերպության տնօրենների խորհրդի անդամ Փիթեր Քոհանլուն և Բեն Թաբաթաբայը:
Հոդվածի հեղինակները նշում են, որ չորս տարի առաջ նախագահական ընտրություններին մասնակցած Դոնալդ Թրամփը խոստացավ պաշտպանել Միացյալ Նահանգները Մերձավոր Արևելքում թանկ և երկարատև պատերազմներից: Այնուամենայնիվ, իրավիճակը տարածաշրջանում թույլ չի տալիս Վաշինգթոնին «թույլ տալ իսլամական հանրապետության գերակշռությունը», որը հանդիսանում է հակամարտության աղբյուր: Հետևաբար, նախագահը պետք է մտածի երկարատև պատերազմներից խուսափելու նոր տարբերակը:
Հեղինակների կարծիքով՝ միակ տարբերակն Իրանի ռեժիմի տապալումն է: «Հակառակ դեպքում Իրանը կշարունակի անկայունություն սփռել, ինչը անխուսափելիորեն կհանգեցնի պատերազմի»,- նշվում է հոդվածում: