«Արցախում դեպքերը լավ չեն զարգանում». Գուրգեն Եղիազարյան
![]() 488 Հինգշաբթի, 06 փետրվարի, 2020 թ., 00:50 «Ով ընդդիմախոսում է, խնդիր է դրվում նրան «պառկեցնել ասֆալտին»,- «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության եթերում ասել է քաղաքական գործիչ Գուրգեն Եղիազարյանը: Անդրադառնալով Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների վերջին հանդիպմանն ու ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացին, ասել է. «Արցախում դեպքերը լավ չեն զարգանում։ Նիկոլը հինգ անգամ տեսակետ է փոխել. նա, որ ասում էր՝ առանց Արցախի նախագահի մենք ոչինչ չունենք ադրբեջանցիների հետ խոսելու, բա գնացել եք՝ 7-8 ժամ էդ ինչի՞ց եք խոսել»։ Անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի գործին՝ Եղիազարյանն ասել է. «Ռոբերտ Քոչարյանը կրակն է ընկել, որովհետև Պուտինի ընկերն ու հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերությունների առաջին մարտիկներից է» Հարցին՝ ի՞նչն է խանգարում, որ «Մարտի 1-ի» գործը բացահայտվի, Գուրգեն Եղիազարյանը պատասխանել է. «Համացանցում «Քոչարյան, մարդասպան» գրողները հանգեցրին նրան, որ իրավահաջորդները մոռացել են իրենց ցավն, ու իներցիայով գնում են առաջ՝ առանց հասկանալու, որ այս գործով անգամ մեկ սպանություն չի բացահայտվել»։ Մանրամասները՝ տեսանյութում: |