«Մարդիկ խուճապի մեջ են». Արման Աբովյան
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Նամակներ, նամակներ, նամակներ...
Մարդիկ իրականում խուճապի և զայրույթի մեջ են, քանի որ չեն հասկանում, թե ինչպե՞ս կարելի է արտակարգ դրության իրավիճակում, անգործության պայմաններում, լուրջ դեմքով պնդել, «թե ֆորսմաժոր» չկա։
Եթե այսօրվա իրավիճակը ֆորսմաժոր չէ, ապա ի՞նչն է ֆորսմաժոր՝ միջուկային պատերազմը, թե՞ այլմոլորակայինների գրոհը։
Չի կարելի քաղաքացիներին հասցնել տրամադրվող կոմունալ ծառայությունների կասեցմանը, գոնե արտակարգ դրության պայմաններում, պարզապես չի կարելի և վե՛րջ։ Պետք է կտրուկ բարձրացնել տրամադրվող ծառայությունների դիմաց սուբսիդավորման ծավալը, որպեսզի թե՛ անխափան գործեն ծառայություններ մատուցող ընկերությունները, թե՛ մարդիկ այս պարագայում չմնան առանց լույսի, ջրի ու գազի։