«Սա Փաշինյանի օրոք ՀՀ-ի արտաքին քաղաքականության հերթական ձախողումն է». Արմեն Աշոտյան
![]() 323 Հինգշաբթի, 11 հունիսի, 2020 թ., 23:00 Արդեն հայտնել էինք, որ Եվրոխորհրդարանի պատգամավորները համատեղ հայտարարությամբ են հանդես եկել Հայաստանի ու Լեռնային Ղարաբաղի միջև նոր մայրուղու կառուցման վերաբերյալ: Թեմային ֆեյսբուքյան տեսաուղերձով անդրադարձել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը: Տեսաուղերձին կից Աշոտյանը գրել է. «Մեր պառլամենտականները սովոր են եղել պարգևավճար-օրապահիկ-գործուղում «կախարդական» բանաձևով աշխատել։ Իսկ խորհրդարանական դիվանագիտության արդյունավետությունը բացարձակ չի հետաքրքրել իրենց։ Եվրոպական պառլամենտում խնդիրները վաղուց էին հասունացել։ Ես դրա մասին բարձրաձայնել եմ արդեն մեկ տարուց ավելի: Նման հայտարարությունները մշտապես ունենում են լրջագույն քաղաքական հետևանք։ Նման հայտարարությունները կուտակվում են, և քաղաքական հայտարարություններից հետո գալիս է քաղաքական որոշումների մասը։ Այս հայտարարությունը Նիկոլ Փաշինյանի օրոք Հայաստանի արտաքին քաղաքականության հերթական ձախողումն է։ Սա խորհրդարանական դիվանագիտության համար կորոնավիրուսի դրական թեստին համարժեք բան է»։ |