«Անկախ պետականության կազմաքանդման հետհաշվարկը սկսված է». Խոսրով Հարությունյան
![]() 378 Կիրակի, 28 հունիսի, 2020 թ., 00:20 Նախկին վարչապետ, ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Պետականության կազմաքանդման հետհաշվարկը սկսված է: 2020թ հունիսի 22-ը մեր նորագույն պատմության մեջ կմտնի որպես հայոց պետականության կազմաքանդման մեկնարկի օր: Կառավարությունը՝ վարչապետի գլխավորությամբ, խորհրդարանի 89 պատգամավորները, ինչպես նաև նրանց սպասարկող խորհրդարանական ընդիմությունը իրականացրեցին մեծագույն հանցագործություն՝ տապալեցին երկրի սահմանադրական կարգը: Այդ պահից սկսած Հայաստանի իշխանություններն իրենք իրենց դրեցին օրենքից դուրս: Այդ պահից սկսած Հայաստանը զրկվեց օրինական իշխանություններից: Հունիսի 22-ին իշխանությունը առոչինչ դարձրեց 1991թ․ սեպտեմբերի 21-ի համաժողովրդական հանրաքվեի արդյունքը: Հայաստանը դադարեց ժողովրդավարական պետություն լինելուց: Անկախ պետականության կազմաքանդման հետհաշվարկը սկսված է»: |