«Շատ չե՞ն նման «պատահականությունները»». Լևոն Գալստյան
![]() 515 Հինգշաբթի, 27 օգոստոսի, 2020 թ., 10:45 Բնապահպան Լևոն Գալստյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «2014-2015թթ հողերի վաճառքի ընթացքում տեղի ունեցած զարմանահրաշ պատմությունների շարքը շարունակվում է։ Հիմա էլ պարզվում է, որ ԴԱՀԿ-ով ագելանքի տակ գտնված հողերը վաճառվել են հանքահեններին, իսկ նրանք էլ այդ հողերը գրավադրել են օֆշորներում գրանցված 3 ընկերություններում։ Հիշեցնենք, որ անցած տարի էլ պարզվել էր, որ Գնդեվազի նախկին գյուղապետը 2014թ. մայիսի 29-ին համայնքի արոտավայր հանդիսացող հողատարածքներից 9.91 հեկտար հողատարածք 410.130 ՀՀ դրամով (շուրջ 850 ԱՄՆ դոլար) ձևական աճուրդով վաճառել է իր անչափահաս որդուն, ով էլ, իր հերթին, մեկ տարի անց՝ 2015թ. մայիսի 26-ին, նույն հողատարածքը (շուրջ 400 անգամ ավելի թանկ գնով) 147.300.838 ՀՀ դրամով (շուրջ 310․000 ԱՄՆ դոլար), վաճառել է «Գեոթիմ» (ներկայումս «Լիդիան Արմենիա») ՓԲ ընկերությանը։ Ինչ-որ շատ չե՞ն նման «պատահականությունները»։ |