«Քննարկելու ենք Արայիկ Հարությունյանի լպիրշ և անբարո պահվածքին իրավական գնահատական տալու հարցը». Ն Զոհրաբյան
![]() 395 Չորեքշաբթի, 16 սեպտեմբերի, 2020 թ., 17:55 «ԲՀԿ-ն բոյկոտում է ԱԺ նիստում կառավարության հետ հարցուպատասխանը և, բնականաբար, մեր փաստաբանների հետ քննարկելու ենք Արայիկ Հարությունյանի լպիրշ և անբարո պահվածքի իրավական գնահատական տալու հարցը»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: «Այն, ինչ տեղի ունեցավ րոպեներ առաջ ԱԺ-ի դահլիճում, անբարո ձևակերպումներով ելույթ էր, որը բանականության մեջ չի տեղավորվում»,- ավելացրեց ԱԺ փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանը՝ նշելով, որ ԲՀԿ-ն չի մասնակցի այսօրվա հարցուպատասխանին: Հիշեցնենք, որ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանն, այսօր ԱԺ ամբիոնից դիմելով Նաիրա Զոհարաբյանին, ասել է. «Տիկի՛ն Զոհրաբյան, ինչ-որ այլասերվածությունից եք խոսում, չգիտեմ՝ ինչից եք խոսում: Գիտե՞ք՝ էս չափորոշիչներն ինչի մասին են: Էս չափորոշիչներն ապագայում մի խումբ կոտայքցիների կսովորեցնեն հարգել դիմացինին, ղեկավարել սեփական հորմոնները, սիրել եկեղեցին, և այլևս եկեղեցու տարածքում չի լինի օտարի նկատմամբ սեռական բռնություն: Այ, էդ ա սովորացնելու»: |