ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարը կխոսի 2 երկրների ղեկավարների հետ
Անտոնիո Գուտերեշը խիստ անհանգստացած է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում շփման գծի երկայնքով ռազմական գործողությունների նոր վերսկսմամբ: Նա դատապարտում է ուժի կիրառումն ու ցավում քաղաքացիական բնակչության շրջանում զոհերի և կորուստների համար։
Գլխավոր քարտուղարը կողմերին վճռականորեն կոչ է արել անհապաղ դադարեցնել մարտական գործողությունները, թուլացնել լարվածությունը և անհապաղ վերադառնալ կառուցողական բանակցություններին: Նա պատրաստվում է խոսել ինչպես Ադրբեջանի նախագահի, այնպես էլ Հայաստանի վարչապետի հետ։
Գլխավոր քարտուղարը վերահաստատում է իր լիակատար աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կարևոր դերին և կոչ անում կողմերին՝ սերտորեն համագործակցել նրանց հետ՝ շուտափույթ երկխոսության վերսկսման համար՝ առանց նախապայմանների: