«Արցախի միջազգային ճանաչումը Ադրբեջանի ագրեսիան զսպելու լավագույն քայլն է». Մ. Մայիլյան
![]() 337 Երկուշաբթի, 28 սեպտեմբերի, 2020 թ., 00:45 «Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչումը կլինի Ադրբեջանի ագրեսիային ի պատասխան լավագույն զսպող քայլը: Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովում էլ եղել են քննարկումներ, հարց է հնչել՝ ուղղված ՀՀ վարչապետին, վարչապետը չի բացառել, որ պետք է առնվազն քննարկվի Հայաստանի կողմից Արցախի ճանաչման հարցը»,- քիչ առաջ ընթացող ճեպազրույցում ասաց ԱՀ ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանը: Անդրադառնալով Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողություններում Թուրքիայի Հանրապետության ներգրավվածությանը վերաբերող հարցին, Մ. Մայիլյանը նշեց, որ տարածաշրջանի համար վտանգավոր է համարում այդ հանգամանքը: «Թուրքիայի ներգրավվածությունը շատ վտանգավոր տարրեր է իր մեջ պարունակում: Թուրքիային պետք է հեռու պահել այս ամբողջ գործընթացներից, որովհետև սա կարող է էականորեն փոխել մեր տարածաշրջանում աշխարհաքաղաքական իրավիճակը»,- ասաց Մայիլյանը: |