«Վարչապետի մարտակոչից հետո հնուց մնացած որոշ համայնքների ղեկավարներ նույն քարոզն են իրականացրել». Ս. Սահակյան
![]() 455 Հինգշաբթի, 08 հոկտեմբերի, 2020 թ., 12:35 «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Սուրեն Սահակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Վարչապետի նշած դեպքը, թե դիրքապահներին համոզել են դիրքը թողնել, որովհետև «Նիկոլը պայմանավորվել ա հողերը հանձնել», դավաճանության նմանվող միակ դեպքը չի։ Ես տվյալներ ունեմ, որ մինչև մեկ տարի առաջ զորացրված զինվորների զորահավաքի մասին վարչապետի մարտակոչից հետո որոշ համայնքի ղեկավարներ (հնուց մնացած) մոտավորապես նույն քարոզն են իրականացրել մարզային հավաքակայաններում, որտեղ զինվորները հավաքվում էին՝ առաջնագիծ գնալու։ Շատ են շրջանառվում լուրեր, թե քանի դեռ Նիկոլն ա վարչապետը, մենք միայնակ ենք մնալու էս պատերազմում, մեզ ոչ ոք չի օգնելու։ Իսկ դուք չեք լսե՞լ նույն կենտրոններից շրջանառվող լուրերը, թե էս պատերազմը Նիկոլի ու հեղափոխության պատճառով էր։ Ու դրանք հրապարակային էլ են արվում, նենց չի, որ փչացած ռադիոյի լուրերի են նմանվում։ ՖԲ-ում օրը նվազագույնը մի նման գրառում հայտնվում ա բոլորիս ուշադրության կենտրոնում։ Էդ կապակցությամբ ԱԱԾ հրավիրված «մարդիկ» կան արդեն։ |