Էդմոն Մարուքյանը՝ ՀՀ ԱԳ նախարարի Մոսկվա այցի մասին
![]() 475 Չորեքշաբթի, 21 հոկտեմբերի, 2020 թ., 13:15 «Այս պահին ՀՀ ԱԳ նախարարը գտնվում է Մոսկվայում։ Այսօր տեղեկություն եղավ նաև, որ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարն էլ է ուղևորվել Մոսկվա։ Իմ ակնկալիքը ՌԴ միջնոդությամբ և հովանավորությամբ հոկտեմբերի 10-ի հրադադարի համաձայնության, այնուհետև Ֆրանսիայի նախագահի միջնորդությամբ նորից հայտարարված զինադադարի վերաբերյալ համաձայնության կայացումն է։ Ուրիշ ակնկալիք այդ հանդիպումից ես չունեմ։ Այսինքն՝ պայմանավորվել են Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի հովանավորությամբ, ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի մշտական անդամ ՌԴ հրավերով, և հետևաբար ՌԴ-ն ունի պոզիտիվ պարտականություն՝ պարտադրելու այդ պայմանավորվածության իրագործումը»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ նշելով, որ պարտադրելու մեջ տեսնում է նաև ուժ կիրառելը։ «Ուժ կիրառելու բոլոր իրավական հիմքերը կան․ գիտեք, որ տեռորիստներին հարվածելը համարվում է լեգիտիմ թիրախ»,- հավելեց նա։ |