«Ինչո՞ւ, ինչի՞ հիման վրա ես պետական սահմանը գծում Խորհրդային Ադրբեջանի քարտեզով». Արփինե Հովհաննիսյան
Երկուշաբթի, 21 դեկտեմբերի, 2020 թ., 23:30
ԱԺ նախկին փոխնախագահ, արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Նիկոլ փաշինյանը հերթական, միլիոներորդ անգամ ստում է։ Վարչական սահմանը այլ է, պետականը՝ այլ։ 2010 թվականի օրենքը ՈՉԻՆՉ չի սահմանում Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի մասով։ Լկտի սուտ է։
Պարտված դավաճանը փրփուրներից է կառչում ու իր ֆեյքերի ու ֆեյքատիպ զանգվածի համար խոսելու նյութ տալիս։
Դրան ասեք՝ պատասխանի.
1. Ինչո՞ւ, ինչի՞ հիման վրա ես պետական սահմանը գծում Խորհրդային Ադրբեջանի քարտեզով, եթե ալիեւյան Ադրբեջանը չի ընդունում, որ ինքը Խորհրդային Ադրբեջանի իրավահաջորդն է։ ԻՆՉՈ՞Ւ։
2. Աշխարհի ոչ մի երկրում պետական սահման չի գծվում ներքին վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքով։
3. Դրա գրածի մեջի ամենաէական մասը հետեւյալն է՝ Շուռնուխից ու Որոտանից այն կողմ հատվածը ... ԱՐՑԱԽ էր։ Բայց ուշադիր կարդացեք՝ դավաճանը չի ասում, Արցախ է , ասում է «ԼՂհ հսկողության տակ էր»։ Քանզի ի սկզբանե իր համար դա հայրենիք չէր, դա մերը չէր։ Դա իր հայրենակից թուրքինն էր։ Եվ վերջապես, պատասխանիր մի հարցի՝ ինչո՞ւ դու այնքան չկայիր, որ հենց քո ժամանակ առաջացավ հայրենիք հանձնելու խնդիր»։