«Մարտի 13-ին հայտարարվեց լոքդաուն, բայց մինչև 12-ը հանրաքվեի քարոզարշավ էր». Միքայել Մելքումյան
Կորոնավիրուսի հետևանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստում ԲՀԿ-ական պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն անդրադարձավ 2020թ. Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավին. «Պետական կառավարման համակարգի որակը քանի որ էն չէր ի վերուստ, Covid-ի կառավարումը արդեն հասկանալի էր՝ ոնց պետք ա լիներ: Մարտի 13-ին հայտարարվեց լոքդաուն, բայց մինչև մարտի 12-ը հանրաքվեի քարոզարշավ էր: Ո՞նց ա պատահել, որ մինչև վերջին օրը հավաքներ էին տեղի ունենում, չկայի՞ն մասնագիտական կառույցներ, որ էդ խորհուրդը տային»:
Հիշեցնենք՝ ԱԺ-ում ընթանում է նոր կորոնավիրուսի (COVID 19) տարածումը կանխելու, այդ վիրուսի դեմ պայքարի, համաճարակի հետևանքների մեղմման կամ վերացման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության և պարետատան իրականացրած միջոցառումների արդյունավետությունը, ինչպես նաև արտակարգ դրության ժամանակահատվածում Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների սահմանափակումների արդյունավետությունն ու իրավաչափությունն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստը: