Կոնգոյում սպանվել Է Իտալիայի դեսպանը
Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետությունում Իտալիայի դեսպան Լուկա Ատանազիոն սպանվել է ավտոշարասյան վրա հարձակման հետևանքով: Այս մասին հայտնել է Իտալիայի ԱԳՆ ֆեյսբուքյան էջը։
«Արտաքին գործերի նախարարությունը խոր ցավով հաստատում է՝ այսօր Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետությունում Իտալիայի դեսպան Լուկա Ատանազիոյի և կարաբիներների կորպուսի զինվորի մահը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ դիվանագիտական ներկայացուցչության ղեկավարն ու զինվորը եղել են աֆրիկյան երկրում կայունացման՝ ՄԱԿ առաքելության ավտոմեքենայով:
Իտալիայի արտաքին գործերի նախարար Լուիջի դի Մայոն ցավակցություն է հայտնել զոհվածների հարազատներին ու մտերիմներին: Նա նշել է, որ ամեն ինչ արվելու է կատարվածի հանգամանքները պարզելու և հանցագործների ինքնությունը պարզելու համար: