Ռումբի մասին ահազանգի պատճառով Թաջ Մահալից տարհանել են զբոսաշրջիկներին
Հնդկաստանի Ագրա քաղաքի ոստիկանությունը տարհանել է Թաջ Մահալի այցելուներին՝ տարածքում տեղադրված պայթուցիկ սարքի մասին ահազանգից հետո:
«2021 թվականի մարտի 4-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Թաջ Մահալի կողքին ռումբ է տեղադրված, որը որոշ ժամանակ անց կպայթի»,- Twitter-ում հայտնել է Ագրայի ոստիկանության ներկայացուցիչը:
Որպես նախազգուշական միջոց՝ պատմական հուշարձանի ներսում գտնվող բոլոր զբոսաշրջիկներն անմիջապես տարհանվել են, իսկ մուտքն ու ելքը փակվել է։
Ինչպես նշում Է Zee news հեռուստաալիքը, նախնական տվյալներով՝ պայթյունի սպառնալիքով զանգն ստացվել է Հնդկաստանի Ուտար Պրադեշ նահանգի Ֆերոզաբադ քաղաքից, այժմ փորձում են գտնել զանգահարողին:
Ավելի ուշ Ագրայի գլխավոր տեսուչը India TV հեռուստաալիքին հայտնել է, որ իշխանությունները Թաջ Մահալում պայթուցիկ սարքեր չեն հայտնաբերել:
«Այսօր առավոտյան անհայտ անձը զանգահարել է 112 ծառայություն և հայտնել, որ Թաջ Մահալում ռումբի պայթյուն կլինի։ Անմիջապես՝ կանոնների համաձայն, մեր սակրավորն ու մյուս բրիգադներն իրականացրել են տարածքի մանրակրկիտ խուզարկություն։ Առայժմ նման օբյեկտի հայտնաբերման մասին ոչ մի տեղեկություն չի տրամադրվել»,- ասել է Ագրայի գլխավոր տեսուչ Սաթիշ Գանեշը։