Ադրբեջանցիները Տեղ գյուղի մոտակայքում սպառնացել են հայ հովիվներին
![]() 314 Երկուշաբթի, 31 մայիսի, 2021 թ., 20:45 Մայիսի 30-ի առավոտյան թշնամու զինծառայողները Տեղ համայնքի հայ հովիվներից պահանջել են, որ անասուններին չարածացնեն Հայաստանի պետական տարածքում և սպառնացել են նրանց: Տեղեկությունը «Սպուտնիկ Արմենիային» հայտնել է Տեղ խոշորացված համայնքի ղեկավար Ներսես Շադունցը։ Նրա խոսքով՝ հովիվների դիմադրության արդյունքում միջադեպը հարթվել է, բայց ոչ մի երաշխիք չկա, որ նման դեպքերը չեն կկրկնվի։ «Այդպիսի դեպքեր լինելու են, եղել են ու կլինեն։ Պետք է խելքներս գլուխներս հավաքենք, մեր բանակը զինենք»,-ասել է նա։ Շադունցի խոսքով՝ փոքր միջադեպերը չհաշված՝ այս պահի դրությամբ համայնքում ընդհանուր առմամբ հանգիստ է, բայց ամեն պահի իրավիճակը կարող է կտրուկ փոխվել։ Պետք է շատ աշխատել, զգոնությունը բարձր պահել։ «Գիշերը գյուղի տղաները գնում են հերթապահության։ Փորձում ենք օգտակար լինել։ Ուզում ենք այնպես անել, որ ժողովուրդը գիշերները հանգիստ քնի։ էն, որ ասում էին՝ զենք չունենք, զինեք մեզ, զինել ենք»,- նշել է Շադունցը։ |