«Սա հերթական թոզփչոցին է, որպեսզի հետո ասեն՝ «դիմեցինք՝ չօգնեցին»․ Գևորգ Գալստյան
![]() 345 Շաբաթ, 31 հուլիսի, 2021 թ., 21:18 Ազգային ժողովրդավարական բևեռի մամուլի խոսնակ Գևորգ Գալստյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Հայրենակից, Այս՝ լրիվ այլ գործընթացը, ցանկանում են ներկայացնել որպես ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդին դիմելու գործընթաց, որը, բնականաբար, չի տալու այն արդյունքը, որը պետք է լիներ հիրավի ՀՀ-ի՝ ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդին դիմելու դեպքում: Ստորև հոդվածում ներկայացված գործընթացը փորձում են ակտիվորեն ներկայացնել որպես ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդին դիմելու գործընթաց, որպեսզի հետո, պարզ բառերով ասած, ասեն՝ «դիմեցինք՝ չօգնեցին, հետևապես՝ պետք է ոչնչանանք ռուս-թուրքական երախում»: Դիմում է պետության իշխանությունը՝ անհրաժեշտ ընթացակարգով, այլ ոչ ՄԱԿ-ում պետության՝ ՀՀ-ի ներկայացուցիչը, և ոչ թե Անվտանգության Խորհրդի անդամ պետություններից մեկի ներկայացուցչին, այլ հենց ՄԱԿ-ի ԿՈԼԵԿՏԻՎ Անվտանգության Խորհրդին: Աղբյուրը` Գևորգ Գալստյան |