«Քոչարյանի՝ Մոսկվա այցին հեղաշրջման նոր փորձ է հաջորդելու»․ Տիգրան Խզմալյան
![]() 551 Չորեքշաբթի, 15 սեպտեմբերի, 2021 թ., 23:48 Հայաստանի Եվրոպական կուսակցության նախագահ Տիգրան Խզմալյանն այսօր «Ֆակտոր»-ի եթերում անդրադառնալով հարցին, թե ինչ է հաջորդելու Քոչարյանի այցին Մոսկվա, պատասխանել է. «Հաջորդելու է հեղաշրջման նոր փորձ։ Մենք տեսնում ենք, որ այս խորհրդարանն այլևս կենսունակ չէ. ես դա առաջին օրվանից եմ ասել։ Այստեղ շատ մեծ վտանգ է և պետք է ոսկերչական ճշգրտությամբ վարվել։ Ինչո՞ւ, որովհետև տապալելով հենց հիմա Փաշինյանի իշխանությանը, Հայաստանի հասարակությունը պետք է հստակ գիտակցի, որ տեխնիկապես ստանալու ենք տրանսֆորմացում՝ առաջին ուժին փոխարինելու է երկրորդը, երրորդը, չորրորդ ուժերով։ Մնում է միայն հիշել, թե ովքեր են այդ ուժերը և կհասկանանք՝ ինչ ճանապարհով է Մոսկվան գնալու հիմա։ Չի բացառվում նաև ուժային միջամտություն՝ Ադրբեջանը միշտ պատրաստ է դրան»: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |