«Ախր ձեր ամեն մի փոքր գողությունը մարդու կյանք է տանում». Մկրտիչ Իսրայելյան
![]() 328 Կիրակի, 26 սեպտեմբերի, 2021 թ., 21:46 Լրագրող Մկրտիչ Իսրայելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Պատերազմող երկրի բանակից տանելը ոչ մի ձև չի տեղավորվում ուղեղիս մեջ։ Ախր ով ով, բայց գոնե զինվորականները, հատկապես բարձրաստիճան զինվորականները մեզանից լավ գիտեն իրավիճակը, մեզանից լավ գիտեն ինչ եւ երբ կարող է սկսվել ու էդքանից հետո ոնց է ձեռքերը գնում գողանալ։ Ախր ձեր ամեն մի փոքր գողությունը մարդու կյանք է տանում, մարդու առողջությունն է խլում, պետությունն է կործանում, տո հենց ձեր ընտանիքների անվտանգությունն եք գողացել։ Ու չասեք էդ մի հոգին է մեղավոր ու իրա վերադասները չեն իմացել։ Էդ էն նույն վերադասներն են ովքեր հիմա աչքերները կլորացրած ասում են՝ իյա բա մենք, բա մեր ժամանակ....էս ա ձեր ժամանակների պատկերը։ Չնայած ում ինչ ասես։ Հեսա վաղը մյուս օրը դրանց ֆան ակումբները կսկսեն՝ իյա բա ինքը հերոս է, ռազմական գործի գիտակ է, չգիտեմ ինչ է։ Քֆուրը տալը փողով չլիներ հիմա կասեի էդ չգիտեմ ինչը ինչ է»: Աղբյուրը` Մկրտիչ Իսրայելյան |