«Ես և՛ Տեր-Պետրոսյանի հետ եմ եղել, և՛ Նիկոլ Փաշինյանի»․ Վահագն Խաչատուրյան
![]() 306 Չորեքշաբթի, 02 փետրվարի, 2022 թ., 23:06 Դուք միշտ ասոցացվել եք Տեր-Պետրոսյանի թիմի հետ, եղել եք ՀԱԿ անդամ, հետո դադարեցրել եք։ Սա որոշակի գիծ և համակրանք է ենթադրում, նաև ենթադրում է որոշակի քաղաքական հակակրանք։ Դուք ինչպե՞ս եք լինելու չեզոք և հասարակությանը միավորող դեր կատարելու․ Հ1-ի եթերում՝ պատասխանելով հարցազրուցավարի հետևյալ հարցին, ՔՊ-ի նախագահի թեկնածու Վահագն Խաչատուրյանն ասաց․ «Ամենադժվար խնդիրն է, որ պետք է լուծել, և ես պատրաստ եմ և պարտավոր եմ այդ խնդիրը լուծել։ Ես Ձեր նշած բոլոր հանգամանքները հաշվի եմ առել, գնահատել եմ անհարթությունները․․․մի ընդհանրություն կա իմ քաղաքական կենսագրության մեջ․ ես և՛ Տեր-Պետրոսյանի հետ եմ եղել և՛ Նիկոլ Փաշինյանի, և մենք միասին ենք եղել բավականին երկար ժամանակ, և մեր քաղաքական հայացքների ընդհանրություններ շատ կար։ Ինչ-ինչ պատճառներից ելենելով քաղաքական ճանապարհը շեղվել է»։ |