«Ես պետք է իրենց մասնակցությունը կասկածի տակ դնեմ, իրենք են դնում»․ Սամվել Բաբայան
![]() 287 Երկուշաբթի, 21 փետրվարի, 2022 թ., 23:05 «Ես ընդդիմադիր բառը չեմ օգտագործելու էստեղ։ Էսօր էլ ասել եմ, որ էդ մարդիկ բոլորը մասնակից են եղել։ Օրինակ՝ Մանուկյան Գեղամի հարազատ եղբայրը եղել է Արցախի հրամանտարի, նախարարի տեղակալը՝ Հադրութի ուղղությամբ, որտեղ մենք նահանջել են մինչև Շուշի․․․, եղել է ստեղ ղեկավար։ Հիմա, որ նա գա մասնակցի 44-օրյա պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին, ինքը արդար և անաչառ է լինելո՞ւ․ չէ՛, իհարկե։ Ես պետք է իրենց մասնակցությունը կասկածի տակ դնեմ, իրենք են դնում»,- Հ1-ի եթերում՝ անդրադառնալով 44-օրյա պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին իր մասնակացությանը, ասաց «Ազատական» կուսակցության նախագահ, Արցախի Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանը։ Շարունակելով խոսքը Բաբայանն ասաց․ «Տիգրան Աբրահամյանը եղել է Բակո Սահակյանի ռազմական խորհրդականը։ Ե՛վ հրամանատարը, և՛ Շտաբի պետը նշանակվել են էս մարդկանց օրոք։ Հիմա էս մարդկանց, որ նշանակել եք էս պաշտոններին, էս մարդկանց չեք ուզո՞ւմ քննել, տեսնեք իրենց պարտականությունը ճիշտ են կատարել, թե՞ չեն կատարել»։ Մանրամասները՝ տեսանյութում ։ |