Եվս մեկ նավթային հսկա լքում է Ռուսաստանը
Նավթային հանքավայրերի սպասարկման միջազգային KCA Deutag խումբը հայտարարել է Ռուսաստանում նոր ներդրումների դադարեցման մասին, ասվում է խմբի պաշտոնական կայքում։
«Հակամարտության սկզբից KCA Deutag-ն ստեղծել է հատուկ կոմիտե՝ իրավիճակն ակտիվորեն վերահսկելու և կիրառված բոլոր պատժամիջոցները լիովին պահպանելու համար: Խումբը դադարեցրել է նոր ներդրումները Ռուսաստանում և գնահատում է ռուսական բիզնեսի հետ կապված իր տարբերակները»,- ասվում է զեկույցում։
Նշվում է, որ խումբը Ռուսաստանում ունի երկու դուստր ձեռնարկություն՝ LLC KSA Deutag Russia (Տյումեն) և LLC KSA Deutag Drilling (Յուժնո-Սախալինսկ):