«Զարհուրելի դավադիր ժամանակներ են». Նարինե Դիլբարյան
![]() 241 Երեքշաբթի, 12 ապրիլի, 2022 թ., 23:48 Հայոց լեզվի պատմության ամբիոնի դոցենտ Նարինե Դիլբարյանի գրառումը․ «Զարհուրելի դավադիր ժամանակներ են, պարզվում է՝ Ադրբեջանը ցուցակներ ունի՝ ովքեր են Արցախ մտնելու, պաշտոնական Հայաստանն էլ այդ ցուցակներից վախեցած ոչ մի տեղ չի գնում, ըստ Ալեն Սիմոնյանի, հայ գյուղացուն, քաղաքացուն են «պաշտպանում»՝ Արցախ չգնալով, շուտով երևի Սյունիք էլ չեն գնա, կամ Գեղարքունիք: Ինչպիսի ամոթալի թշվառություն......Պատերազմական միջազգային հանցագործ Ալիևի թուրը կտրում է՝ աջ ու ահյակ: Պետք է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հրատապ հանդիպում նախաձեռնել հենց Արցախում, քանի համանախագահ երկու կողմերը փաստել են, որ Ուկրաինայի դեմ պատերազմից անկախ՝ իրենք վճռական են մասնակցելու Արցախյան հակամարտության կարգավորմանը, ադրբեջանանպաստ նոյեմբերի 9-ի հայտարարություն է ստորագրվել, այն էլ պարբերաբար խախտվում է, անկարողունակ, վախկոտ կառավարումը ոչնչացման և նոր պատերազմների դուռն է: Հայաստանից Արցախ ուղիղ հաղորդակցումը ոչ մի ուժ իրավունք չունի կասեցնելու»: Աղբյուրը` Նարինե Դիլբարյան |