«Ոչ ոքի չենք ստիպել աշխատանքից ազատվել»․ ԱՆ-ը հերքում է
![]() 294 Չորեքշաբթի, 11 մայիսի, 2022 թ., 20:54 Արդարադատության նախարարությունը հերքել է «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանի հրապարակած տեղեկությունն, ըստ որի ավտոմեքենայի ապակուն Արցախի դրոշը փակցնելու համար նախարարության աշխատակցին ստիպում են աշխատանքից ազատման դիմում գրել։ Այդուհանդերձ, եթե նախարարության որևէ աշխատակցի նկատմամբ տեղի է ունեցել որևէ ապօրինի գործողություն, ապա անուններ հրապարակվելու կամ նախարարությանը տրամադրվելու դեպքում՝ վերահսկողական վարչությունը պատրաստ է ծառայողական քննություն սկսել, և պատասխանատվության ենթարկել օրենքը խախտած ցանկացած պաշտոնյային»,- նշված է Արդարադատության նախարարության հաղորդագրությունում: Հիշեցնենք՝ այսօր «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը «Թելեգրամ»-ի իր էջում գրել էր. «Արդարադատության նախարարության աշխատակցին ստիպում են աշխատանքից ազատման դիմում գրել, քանի որ նա համարձակվել է Արցախի դրոշը փակցնել իր մեքենայի հետևի ապակուն: Աշխատակիցը նախարարին «սպառնացել է», որ հանդես կգա հրապարակային հայտարարությամբ, եթե նախարարը չդադարեցնի ապօրինի պահանջը: Ադրբեջանի ու Հայաստանի իշխանությունները, փաստորեն, հավասարաչափ ատում են Արցախն ու դրա սիմվոլիկան»։ |