Holiday Inn հյուրանոցների ցանցը հայտարարել է Ռուսաստանից դուրս գալու մասին
Բրիտանական IHG ընկերությունը, որին պատկանում է Holiday Inn հյուրանոցների ցանցը, հայտարարել է Ռուսաստանից դուրս գալու մասին։ Այս մասին ասվում է ընկերության կայքում։
Ընկերությունը հայտնել է, որ այժմ գտնվում է Ռուսաստանում իր բոլոր գործունեությունը դադարեցնելու փուլում: Դա արվում է Մեծ Բրիտանիայի, ԱՄՆ-ի և ԵՄ-ի պատժամիջոցների փոփոխվող ռեժիմի, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնությունում աշխատանքի պատճառով աճող դժվարությունների պատճառով։
Holiday Inn-ը աշխարհի խոշորագույն հյուրանոցային ցանցերից մեկն է, որն ունի 1173 գործող հյուրանոց և ավելի քան 214000 վարձակալած սենյակ: