«Ինչո՞ւ մի բառ չեք ասում». Աննա Մկրտչյան
![]() 394 Երկուշաբթի, 17 հոկտեմբերի, 2022 թ., 13:36 ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը գրել է. «Մի շաբաթ է Հայաստանի դավաճանների մոտ են եկել Արցախի իշխանությունները: Ոչ մի ձայն: Ինչո՞ւ մի բառ չեք ասում: Հետո գալիս եք Հայաստանի ընդդիմությունից ի՞նչ եք պահանջում: Դուք անգամ մեզ հետ ազնիվ չեք: Ուղղակի չեմ հասկանում՝ ինչպես կարող եք դավաճաններից ավելի շատ վախենալ, քան հայրենիքի կորստից: Մեկ էլ Ձեր մուննաթը ոչ մի կերպ չեմ կարողանում հասկանալ: Ձեզ, որ հարցուփորձ են անում Արցախում ու Հայաստանում հաստատ դա չեն անում Ձեր որպիսությունը ճշտելու համար: Դուք հո սրանց նման դավաճան չեք, որ մեր հայրենիքի մասին ամեն հարցից ցնցումների մեջ եք հայտնվում: Բա մի ձայն հանեք հասկանանք, թե ինչ արեցիք: Ձեզ լսեցի՞ն, թե՞ ոչ: Ձեզ պատասխանեցի՞ն, թե՞ ոչ: Իսկ ընդհանրապես Ձեզ հետ գլուխ դրեցի՞ն, թե՞ ոչ: Հիմա Ստեփանակերտի վերածննդի հրապարակ ի՞նչ երեսով եք գնալու: Չփորձեք փափուկ բարձ դնել, էլի խաբելով, ստելով»: Աղբյուրը` Աննա Մկրտչյան |