«Միջազգային որևէ ճնշմամբ ադրբեջանցիներն ինքնակամ չեն հեռանա ՀՀ տարածքից․ դա գին է արժենալու»․ Վիտալի Մանգասարյան
![]() 297 Չորեքշաբթի, 23 նոյեմբերի, 2022 թ., 23:24 Ռազմական փորձագետ Վիտալի Մանգասարյանը 24TV-ի եթերում, անդրադառնալով նախօրեին ՀՀ արևելյան հատվածում ադրբեջանցիների կողմից հրադադարի ռեժիմը խախտելու և Մաճկալաշեն գյուղի մերձակայքում տրակտորիստի ուղղությամբ կրակ արձակելու հանգամանքներին, նշել է․ «Թշնամին հստակ նպատակ ունի․ լարվածության դինամիկ աճ ապահովել՝ հետագայում լայնածավալ գործողություններ սկսելու համար: Եթե մենք համաչափ արձագանք չտանք, բնի մեջ չխեղդենք, ավելի բարդ իրավիճակում ենք հայտնվելու: Մի քանի անգամ իրենք մեր տեխնիկայի վրա կրակել են, որի պատճառով զոհեր ենք ունեցել, նույն տրամաբանությամբ էլ մենք պետք է շարժվենք, թույլ չտանք, որ նրանք ամրանան»: Ռազմական փորձագետը նկատել է՝ իշխանության այն պնդումները, որ միջազգային ճնշման ներքո ադրբեջանցիները կհեռանան ՀՀ տարածքից, իրատեսական չեն․ «Միջազգային որևէ ճնշմամբ ադրբեջանցիները ինքնակամ չեն հեռանա, դա գին է արժենալու, որքան երկար մնան ՀՀ տարածքում, այդքան այդ գինը մեծանալու է»: |