«Փաշինյանը ստորագրել է այնպիսի կետերի տակ, որոնք չարիք են բերել ու բերելու են մեր երկրին»․ Մովսես Հակոբյան
Չորեքշաբթի, 14 դեկտեմբերի, 2022 թ., 12:24
«Նոյեմբերի 9-ի Փաշինյանի ստորագրած փաստաթղթի կետերի մի մասը ըստ իս այլընտրանք չի ունեցել, բայց մի մասը, որոնք ստորագրվել են, չարիք են բերել ու բերելու են մեր երկրին: Այդ հայտարարությունը կարող էր մի քիչ ավելի լավը լինել, եթե դա լիներ հոկտեմբերի 19-ի հայտարարություն։ Եթե լիներ հոկտեմբերի 7-ին, ավելի լավը կլիներ քան 19-ինը, իսկ եթե լիներ մինչև պատերազմը, մենք ավելի շահեկան վիճակում կլինեինք»,- 24TV-ի եթերում նման կարծիք է հայտնել ԳՇ նախկին պետ, ՊԲ նախկին հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը։
Հակոբյանի համոզմամբ, ՀՀ-ն փչացրել է հարաբերությունները ռազմավարական դաշնակցի հետ՝ չօգտագործելով տրված հնարավորությունները, իսկ հնարավորություններ կան, որոնց ճիշտ օգտագործման պարագայում բազմաթիվ հարցեր կարող են լուծվել։
Անդրադառնալով ադրբեջանցիների կողմից Լաչինի միջանցքի փակմանը՝ ԳՇ նախկին պետը նկատել է․ «Ադրբեջանը տեռորի է ենթարկում արցախահայությանը, որ թողնեն հեռանան։ Լաչինի միջանցքը անընդհատ փակվելու է, իսկ մենք պետք է պատրաստ լինենք նմանատիպ սադրանքների»։