Թիրախում՝ նավագնացությունը. ԱՄՆ-ն ընդլայնել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները
ԱՄՆ-ը հայտարարել է Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցների մասին, հայտնում է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Զեկույցում ասվում է, որ 10 ռուսական ընկերություններ, որոնք կապված են նավագնացության հետ, հայտնվել են սև ցուցակում։
Սահմանափակումներ են մտցվել, ի թիվ այլն, ծովային ճարտարագիտության գիտահետազոտական ​​ինստիտուտի, Morinformsystem Agat կոնցեռնի, Marine Navigation Systems ԲԲԸ-ի, Կուրչատովի ինստիտուտի Պրոմեթևս գիտահետազոտական ​​ինստիտուտի, Elektropribor կոնցեռնի և այլոց նկատմամբ:
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ը պատժամիջոցներ է սահմանել ռուս գործարար Վլադիմիր Պոտանինի, փոխվարչապետ Անդրեյ Բելոուսովի և Ռուսաստանի շրջանների որոշ նահանգապետերի դեմ։