«Ինչո՞ւ Ռուսաստանը չի երաշխավորում նոյեմբերի 9-ի հայտարարությամբ սահմանված դրույթները». Սարգիս Խանդանյան
![]() 638 Չորեքշաբթի, 03 մայիսի, 2023 թ., 13:24 «Բանակցություններն ընթանում են խաղաղության համաձայնագրի տեքստի շուրջ և քանի դեռ դրանք չեն ավարտվել, արդյունքների մասին խոսելը վաղ է»,- ԱԺ-ում՝ լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջև ընթացող բանակցություններին, ասաց ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը: Նա հավելեց, որ բանակցությունները դեռ շարունակվում են, այդ իսկ պատճառով էլ ՀՀ ԱԳՆ-ի հաղորդագրությունները հակիրճ և տեղեկատվական բնույթի են: Անդրադառնալով ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովի հայտարարությանը, Խանդանյանն ասաց. «Շատ կարևոր է, որ Նոյեմբերի 9-ի փաստաթղթում արձանագրված շատ դրույթներ պահպանվեն: Բայց նաև այստեղ հարցն այն է, թե ինչո՞ւ պարոն Պեսկովը չի ասում, թե ինչո՞ւ Ռուսաստանը չի երաշխավորում նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ երաշխավորված դրույթները, մասնավորապես Լաչինի միջանցքի անխոչընդոտ անցուդարձը, գերիների վերադարձը և այլն»: |