Պրիգոժինն այլևս վարձկաններ չի հավաքագրի
«Վագներշը» ՄՌԿ-ն կասեցրել է վարձկանների հավաքագրումը և զինյալների մեծ մասին ուղարկել արձակուրդ «ծանր աշխատանքից» հետո. այս մասին ասել է խմբի ղեկավար Եվգենի Պրիգոժինը։
«Քանի դեռ մենք կադրերի պակաս չենք զգում, չենք նախատեսում նոր համալրում իրականացնել։ Մեր մարտիկներից շատերը արձակուրդում են, քանի որ մինչ այդ շատ քրտնաջան աշխատանքի երկար շրջան է եղել»,- «24 ալիք»-ի փոխանցմամբ, ասել է Պրիգոժինը:
Պրիգոժինի խոսքով՝ Ռուսաստանի մարզերում վարձկանների հավաքագրման կենտրոնների բացման ժամկետները «դեռ որոշված ​​չեն»։ Միաժամանակ նա հայտարարել է, որ Վագները շարունակում է աշխատել Աֆրիկայում և Բելառուսի «ուսումնական կենտրոններում»»։