«Վրաստանը գազ է ներկրում Ռուսաստանից, քանի որ Ադրբեջանը չի կարող ամբողջությամբ բավարարել պահանջարկը». Դավիթաշվիլի
2682
Երեքշաբթի, 05 դեկտեմբերի, 2023 թ., 19:36
Վրաստանը գազ է ներկրում Ռուսաստանից, քանի որ Ադրբեջանը չի կարող ամբողջությամբ բավարարել պահանջարկը: Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարար Լևան Դավիթաշվիլին:
«Մենք ստիպված ենք այլընտրանքային աղբյուրներից գազ ներկրել, որպեսզի առանց խոչընդոտների էներգիա մատակարարենք երկրին»,- ասել է նա:
Նրա խոսքով՝ Վրաստանն Ադրբեջանից և Ռուսաստանից էներգառեսուրսներ է ստանում ամենացածր գնով՝ համեմատած տարածաշրջանի այլ երկրների հետ: