iPhone-ի մոդելներ, որոնք Apple-ը չի թարմացնի 2024 թվականին
Նոր iOS 18-ը համատեղելի կլինի iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max և ավելի նոր Apple սմարթֆոնների հետ։ Այս մասին հայտնում է MacRumors-ը՝ հղում անելով սեփական աղբյուրներին։
Համաձայն արտահոսքի, iOS 18-ը համատեղելի կլինի iPhone-ի նույն մոդելների հետ, ինչ iOS 17-ը: Այսպիսով, աջակցվող սարքերի ցանկը ներառում է iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max, iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro, 14: Pro Max , iPhone 13, 13 mini, 13 Pro, 13 Pro Max, iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max, iPhone XS, XS Max, iPhone XR, iPhone SE 2 և SE 2.
iPadOS 18-ի հետ կապված իրավիճակը մի փոքր այլ է: Այս տարի թարմացումները կստանան A10X Fusion պրոցեսորներով և ավելի նոր պլանշետները: Սա նշանակում է, որ iPadOS 18-ը համատեղելի չի լինի 10,5 դյույմանոց առաջին սերնդի iPad Pro մոդելների կամ 12,9 դյույմանոց երկրորդ սերնդի iPad Pro մոդելների հետ, որոնք թողարկվել են 2017 թվականին: Բացի այդ, iPad mini-ն և 2019-ից հին iPad Air-ը չեն ստանա iPadOS 18:
Ակնկալվում է, որ Apple-ը կհայտարարի iOS 18-ի և iPadOS 18-ի մասին հունիսին կայանալիք WWDC մշակողների ամենամյա կոնֆերանսում: Թարմացումների թողարկումը, ամենայն հավանականությամբ, տեղի կունենա սեպտեմբերին։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ iPhone 17-ը և Plus-ը կստանան ProMotion էկրաններ՝ Always-On Display-ի աջակցությամբ։