Դաղստանում եռօրյա սուգ է հայտարարվել
Դաղստանում սգո օրեր են հայտարարվել հունիսի 24-ը, 25-ը և 26-ը։ Այս մասին հայտնել է շրջանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովի մամուլի ծառայությունը։ Սգո օրերին հանրապետության ողջ տարածքում կիջեցվեն պետական դրոշները:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 23-ին Դերբենտում և Մախաչկալայում զինված գրոհայինները հարձակվել են երկու ուղղափառ եկեղեցիների, սինագոգի և ճանապարհային ոստիկանության պահակակետի վրա:
Հարուցվել են քրեական գործեր՝ ահաբեկչության փաստով։ Ըստ վերջին տվյալների՝ ահաբեկչության զոհ են դարձել ոստիկանության ավելի քան 15 աշխատակիցներ, ինչպես նաև մի քանի քաղաքացիական անձինք, այդ թվում՝ ռուս ուղղափառ եկեղեցու հոգևորականը։