Սիրիայի նոր իշխանությունները Ռուսաստանից պահանջում են իրենց հանձնել Ասադին
Սիրիայի նոր վարչակազմի ղեկավար Ահմադ ալ-Շարաան Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Բոգդանովի հետ բանակցությունների ժամանակ խնդրել է Ռուսաստանին՝ հանձնել պաշտոնանկ արված Բաշար ալ-Ասադին և նրա ամենամոտ գործընկերներին։
Այս մասին հայտնում է Yeni Şafak-ը։
Հիշեցնենք, որ ռուսական պատվիրակությունը Ասադի վարչակարգի տապալումից հետո առաջին անգամ այցելել է Սիրիա։ ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Բոգդանովի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Սիրիայի նոր ղեկավար Ահմեդ ալ-Շարաային։
Ավելի վաղ սիրիական SANA գործակալությունը հայտնել էր, որ հանդիպման ժամանակ սիրիական իշխանությունները Ռուսաստանից փոխհատուցում են խնդրել «վստահությունը վերականգնելու համար»։