«Ո՞րն է լինելու Նիկոլ Փաշինյանը զիջումների ռուբիկոնը»․ Ոսկան Սարգսյան
![]() 190 Շաբաթ, 29 մարտի, 2025 թ., 13:12 Լրագրող Ոսկան Սարգսյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Նիկոլ Փաշինյանը համացանցում հրապարակել է կառավարական ամառանոցում իր ձվածեղ սարքելու, իր ու ընկերախմբի հեծանվային զբոսանքի տեսանյութերը, սոցիալական ցանցերում պարբերաբար երկար դասախոսություններ է անում տեսական տարբեր թեմաներով, որոնցից ինքը քիչ է հասկանում, ավելի ճիշտ՝ դրանց վերաբերյալ սխալ, աղավաղված պատկերացումներ, քիչ գիտելիքներ ունի։ Սակայն Նիկոլ Փաշինյանը 3 միլիոն վարչապետերի՝ Հայաստանի հպարտ քաղաքացիների համար չի հրապարակում Ադրբեջանի հետ նախատեսված խաղաղության համաձայնագրի կետերը։ Նա թաքուն է պահում հայ հանրությունից, որովհետև դրանք միակողմանի զիջումներ են։ Սակայն Ադրբեջանը այդ 17 կետով չի բավարարվում, ամեն տեսակ զիջումների գնացած, իր խոսքերով՝ արցախյան շարժումը չշարունակած Նիկոլ Փաշինյանից պահանջում է փոխել ՀՀ սահմանադրությունը, լուծարել ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը, ընդունել 350 հազար ադրբեջանցի «փախստականների», ապառազմականացնել Հայաստանը, պայքարել Հայաստանի «ռևանշիստական ուժերի» դեմ, Ադրբեջանի հետ համագործակցել Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության հանդեպ դատավարություն կոչված իրավական ֆարսի շրջանակներում, տեղեկություններ տրամադրել 1992-94 թվականների պատերազմում անհետ կորած 3900 ադրբեջանցիների մասին։ Ադրբեջանի այդ պահանջները ժամանակի ընթացքում կավելանան։ Ո՞րն է լինելու ամեն գնով իր աթոռը պահող Նիկոլ Փաշինյանը զիջումների ռուբիկոնը, մինչև ո՞ւր է նա զիջելու Ալիևին։ Եթե Ադրբեջանի հետ կնքվի խաղաղության համաձայնագիր կոչվածը, ո՞վ երաշխավորելու դրա իրականացումը, այդ համաձայնագրի երաշխավոր, միջնորդ պետություն կամ միջազգային հեղինակավոր կազմակերպություն չկա։ 2018-ին քարը գցեցին ծովը, մինչև հիմա չենք կարողանում այն հանել, խորտակվող Հայաստանը ճահճից դուրս բերել»։ Աղբյուրը` Ոսկան Սարգսյան |
«Քաղաքական անդունդին հասնելուն մի քայլ է պակասում՝ կրիմինալի ու դոգիզմի իշխանության գալը». Գոռ Աբրահամյան
134Երեկ, 23:06«Սահմանին հնչող կրակոցների ֆոնին ՀՀ ՊՆ փոխնախարարը շամպայնի գավաթը ձեռքին մասնակցում է միջոցառման». Էդգար Ղազարյան
112Երեկ, 22:12«Մինչ հանրությունը սպասում է հետընտրական զարգացումներին, թշնամին զորքեր է կուտակում առաջնագծի մոտ». Նաիրի Հոխիկյան
268Երեկ, 21:42«Քննադատելի էր, բայց դա մեր ներքին գործն է». Ալխաս Ղազարյան
253Երեկ, 21:24«Ադրբեջանից եկող հրահանգները հաշված օրերի ընթացքում հրամցնում է՝ որպես «բացարձակ ճշմարտություն»». Տաթևիկ Հայրապետյան
222Երեկ, 20:30«Անհեթեթություն էր ՏԻՄ ընտրությունները կուսակցականացնելը». Ոսկան Սարգսյան
125Երեկ, 20:00«Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հստակ հայտարարի, որ կքվեարկի ամենաշատ քվե ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին». Վարդան Ղուկասյան
282Երեկ, 19:30«Գյումրին ցույց տվեց, որ ոչ մի ընդդիմադիր քաղաքական ուժ միայնակ չի կարող հաղթել Նիկոլին». Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)