Եթե ՀՀ-ն սատար չկանգնի արցախցիներին, կկանգնենք վտանգավոր ջրբաժանի առջև»․ «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնություն
![]() 302 Շաբաթ, 29 մարտի, 2025 թ., 23:42 «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնության ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Այսօր Երևանում տեղի ունեցավ մեծ հանրահավաք, որին մասնակցեցին տասնյակ հազարավոր արցախցիներ և հայաստանցիներ։ «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը ևս այնտեղ էր։ Հաշվի առնելով արցախահայության հիմնարար խնդիրների հրատապ լուծման անհրաժեշտությունը, հարկ ենք համարում սատարել մեր արցախցի քույրերի և եղբայրների պահանջներին։ Եվս մեկ անգամ վերահաստատում ենք , որ Հայաստանի Հանրապետության իշխանություններն ուղղակի պարտավոր են իրականացնել բոլոր հնարավոր և անհնարին քայլերը արցախահայության վերադարձի համար, որտեղ պետք է ապահովված լինեն արցախցիների բոլոր իրավունքները, արժանապատվությունը և անվտանգությունը։ Իսկ մինչ այդ՝ անհնրաժեշտ է անել ամեն ինչ մեր քույրերի և եղբայրների սոցիալական վիճակը թեթևացնելու համար, քանզի նրանք կորցրել են ամեն ինչ։ Աղբյուրը` «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնություն |