ՔՊ-ում շոկի մեջ են. «Հրապարակ»
![]() 296 Երեկ, 08:48 «Հրապարակ»-ը գրում է. «Գյումրու և Փարաքարի ընտրությունների արդյունքներից ՔՊ-ում շոկի մեջ են: ՔՊ վերնախավը մինչև լուսաբաց արթուն է եղել, ոմանք՝ Սարիկ Մինասյանի շտաբում, մյուսները՝ Երևանում: Փորձել են հասկանալ, թե ինչու այդպես ստացվեց։ Չնայած վերևից հրահանգել են պարտությունը ներկայացնել իբրև ազատ-արդար ընտրությունների արդյունք, իբր իրենք նախկինների պես չեն կեղծել ընտրությունները: Սակայն ՔՊ-ն Գյումրիում ակնկալել է, որ 50+1-ի կձգի, քանի որ դասական հայկական ընտրություն էին կազմակերպել՝ հոսանքազրկումներով, բանակին ուղղորդելով, վարչական լծակների կիրառմամբ։ Վերջին ամիսներին իշխանությունն այնքան էներգիա և ռեսուրս էր ծախսել Գյումրիում՝ հավաքագրել էին հանրապետության ողջ տարածքում բնակվող գյումրեցիներին, գյումրեցիների հարազատներին, շատերին այլ տեղերից բերել ընտրության։ Անգամ Ջավախքից 15-20 ավտոբուս մարդ էր բերվել՝ ընտրությանը մասնակցելու նպատակով։ Նաև իշխանության այս աննախադեպ ակտիվությամբ էր պայմանավորված այն, որ գրեթե կրկնակի շատ ընտրող է մասնակցել 2021-ի ՏԻՄ ընտրությունների համեմատ: Մանրամասները՝ թերթի համարում: |
«Վարդան Ղուկասյանի և Մարտուն Գրիգորյանի գերդաստանների միջև արյան կոնֆլիկտ կա․ միավորվելը բարդ է»․ Լևոն Բարսեղյան (տեսանյութ)
4716:00«Եթե գործընթացները չեն տեղափոխվելու Երևան, ի՞նչ տարբերություն՝ ով է Գյումրիի քաղաքապետը». Նարեկ Գալստյան
4715:42«Եթե ՀՀ-ում լիներ պետական շահը սպասարկող իշխանություն, Ալիևը չէր կարողանա նման նվաճումների հասնել». Տաթևիկ Հայրապետյան (տեսանյութ)
7015:30«Ապրիլյան քառօրյան մեզ հիշեցնում է՝ աշխարհը չի հանդուրժում անորոշություն»․ Արման Բաբաջանյան
8415:12«Չարժե բառախաղի մեջ մտնել՝ նոր նախապայմաններ, հին նախապայմաններ». Սարգիս Խանդանյան (տեսանյութ)
10015:00«Իշխանությունն այսօր հանրային որևէ խոսք չասաց քառօրյա պատերազմի մասին»․ Դավիթ Գալստյան (տեսանյութ)