«Կալլասի հայտարարությունները չափազանց կոշտ և սխալ են»․ Պեսկով
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին հայտնել է, որ Կրեմլն ուշադրություն է դարձնում ԵՄ դիվանագիտական ծառայության ղեկավար Քայա Կալլասի կոշտ հռետորաբանությանը։
Ավելի վաղ Կալլասը ԵՄ անդամներից և թեկնածու երկրներից պահանջել էր չմասնակցել մայիսի 9-ին Մոսկվայում կայանալիք Հաղթանակի շքերթին՝ սպառնալով այդ պահանջը խախտելու «հետևանքներով»։
«Մենք ուշադրություն ենք դարձնում նրա չափազանց կոշտ հայտարարություններին: Մենք դրանք ճիշտ չենք համարում»,- ասել է Կրեմլի խոսնակը՝ պատասխանելով ՏԱՍՍ-ի հարցին։