«Պակիստանը դարձել է ահաբեկիչների ապաստարան». Հնդկաստանի ԱԳՆ
Պակիստանը ոչ մի քայլ չի ձեռնարկել ահաբեկչությունը կանխելու համար և դարձել է «ապաստարան» զինյալների համար։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Հնդկաստանի ԱԳ առաջին փոխնախարար Վիկրամ Միսրին։
Նրա խոսքով՝ երկու շաբաթվա ընթացքում Պակիստանը գործողություններ չի իրականացրել՝ իր տարածքում գործող ահաբեկչական ցանցերը վերացնելու համար։ Ապրիլի 22-ին Պահալգամում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակումից հետո, որը խլեց 26 մարդու կյանք, Նյու Դելին որոշեց, որ մեղավորները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն։
Միսրին ասել է, որ երբ սկսեցին Պակիստանի դեմ «Սինդուր» գործողությունը, արդեն իսկ հետախուզական տեղեկություններ ունեին, որ նոր հարձակումներ են ծրագրվում: