ԱՄՆ-ի Սենատի հետախուզության հարցերով հանձնաժողովն այսօր լսումներ է անցկացնում
ԱՄՆ-ի Սենատի հետախուզության կոմիտեն այսօր լսումներ է անցկացնում: CBS News-ի տվյալներով՝ Ազգային հետախուզության տնօրեն Թուլսի Գաբարդը և հետախուզության այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ պետք է ելույթ ունենան Իրանի դեմ պատերազմի և ներքին ահաբեկչության սպառնալիքների վերաբերյալ լսումների ժամանակ:
Սա Դոնալդ Թրամփի վարչակազմում ազգային անվտանգության բարձրաստիճան պաշտոնյաների առաջին հրապարակային ելույթն է Ազգային հակաահաբեկչական կենտրոնի տնօրեն Ջո Քենթի հրաժարականից հետո:
Այլ ելույթ ունեցողների թվում են ԿՀՎ տնօրեն Ջոն Ռատկլիֆը, ՀԴԲ տնօրեն Քեշ Պատելը, Ազգային անվտանգության գործակալության տնօրեն Ուիլյամ Հարթմանը և Պաշտպանության հետախուզության գործակալության տնօրեն Ջեյմս Ադամսը:
Լսումների ժամանակ, ի թիվս այլ հարցերի, նախատեսվում է քննարկել Իրանի տարրական դպրոցի վրա ԱՄՆ-ի հրթիռային հարվածը, որի հետևանքով, ըստ որոշ տեղեկությունների, զոհվել է ավելի քան 165 մարդ: Հարվածը, ըստ որոշ տեղեկությունների, իրականացվել է հնացած հետախուզական տվյալների հիման վրա: