Պեսկովը գնահատել է ԱՄՆ-ի դերը ուկրաինական հարցի կարգավորման գործում
Ռուսաստանը երբեք վարդագույն ակնոցներով չի նայել Վաշինգթոնի՝ որևէ բարդ խնդիր լուծելու կարողությանը․ ասել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով ԱՄՆ-ի ներգրավվածությունը Ուկրաինայի հակամարտության գործընթացում։
«Մենք երբեք վարդագույն ակնոցներով չենք նայել։ Եվ մենք երբեք չենք չափազանցրել Վաշինգթոնի՝ որևէ բարդ խնդիր մշտապես լուծելու կարողությունը», - ասել է Պեսկովը Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում՝ մեկնաբանելով ԱՄՆ-ի դերը Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման գործընթացում։
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը նշել է, որ և՛ ԱՄՆ-ն, և՛ Ռուսաստանը շարունակում են հետապնդել իրենց ազգային շահերը։