Մահացել է Կատարի նախկին էմիրը
Կատարի նախկին էմիրը, որը երկիրը կառավարել է 18 տարի և երկրի կառավարիչ Համադ բին Խալիֆա ալ Թանիի հայրը, մահացել է կիրակի օրը՝ 74 տարեկան հասակում, հայտնել է էմիրի գրասենյակը։
Էմիր հայրը համարվում էր ժամանակակից Կատարի հիմնադիրը և շարունակեց վայելել ազդեցությունն ու սերը երկրում նույնիսկ իշխանությունը որդուն փոխանցելուց հետո։
«Ամենակարողի կամքին ու հրամանագրին հնազանդվելով՝ Էմիրի գրասենյակը սգում է երկրի համար ծանր կորուստը՝ էմիրի հոր՝ Նորին Մեծություն Շեյխ Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի մահը, որը մահացավ այսօր առավոտյան (կիրակի - խմբ.)... 74 տարեկան հասակում», - ասվում է գրասենյակի հայտարարության մեջ Х սոցիալական ցանցում։