Իսրայելական բանակը հարված է հասցրել Գազային
Հայտարարության մեջ որպես հարձակման թիրախ նշվել է արմատական պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման ռազմական օբյեկտը։ Բանակը հայտարարել է, որ Գազա քաղաքում գտնվող օբյեկտն օգտագործվել է զենքի բաղադրիչներ արտադրելու համար։
Իսրայելական կողմի պնդմամբ՝ արտադրական օբյեկտն օգտագործվել է ՀԱՄԱՍ-ի կողմից «իր ռազմական ներուժը վերականգնելու փորձերի համար»։ Բանակը կարծում է, որ այս օբյեկտի շահագործումը «անկլավում հրադադարի մասին համաձայնագրի ակնհայտ խախտում» էր։
Զինվորականների պնդմամբ՝ օբյեկտը, որտեղ հարվածի պահին գտնվում էին ՀԱՄԱՍ-ի մի քանի զինյալներ, ոչնչացվել է հարձակման ժամանակ։
6403:12
9900:24
112Երեկ, 23:48
98Երեկ, 23:42
«Վաղը ընդդիմության առաջ դրված է շատ ավելի լուրջ խնդիր, քան կառավարության ծրագրին դեմ քվեարկելը». Վլադիմիր Մարտիրոսյան