«Իրանը կարող էր մեկ ամսում վեց միլիարդ դոլար վաստակել նավթից». #WSJ
Թեհրանը կարող էր վեց միլիարդ դոլար վաստակել նավթից Վաշինգտոնի հետ հրադադարի մեկ ամսվա ընթացքում, գրում է Wall Street Journal-ը։
«Իրանը օգուտ քաղեց մոտ մեկամսյա ժամանակահատվածից՝ հունիսի կեսերից մինչև հուլիսի կեսերը, երբ ԱՄՆ-ն վերացրեց իրանական նավթի շրջափակումը՝ արտահանելով մոտավորապես 70 միլիոն բարել՝ հինգ կամ վեց միլիարդ դոլար արժողությամբ», - ասվում է հրատարակության մեջ՝ հղում անելով վերլուծաբանների և ՀԿ-ների տվյալներին։
Ինչպես նշել է թերթը, սա օգնեց ԻԻՀ-ին արժեքավոր պահուստ ստեղծել, նախքան Վաշինգտոնը կվերադառնար հանրապետության դեմ սահմանափակող միջոցառումներին։