Ուկրաինական ԱԹՍ-ները Սև ծովում հարվածել են երկու տանկերի
Ուկրաինայի զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարքերը հարվածել են երկու նավերի Սև ծովում գտնվող Կասպյան խողովակաշարային կոնսորցիումի (CPC) տերմինալում, հայտնել է ընկերությունը։
«VPU-1 և VPU-3 միակետային խարիսխակալման կետերում բեռնման գործողությունների ընթացքում Tengizchevroil (Chevron) և NISSOS IOS ընկերություններից նավթ, ինչպես նաև Kashagan B.V. և Maten (KazMunayGas National Company) ընկերություններից նավթ տեղափոխող երկու ծովային տանկերներ ենթարկվել են թիրախային ահաբեկչական հարձակման՝ անօդաչու թռչող սարքերի միջոցով», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։
ASIA նավի վրա հրդեհ է բռնկվել, սակայն այն արագ մարվել է: CPC անձնակազմի կամ կապալառուների շրջանում վիրավորներ կամ զոհեր չկան: Երկու լցանավերն էլ մնացել են ջրի երեսին, և մասնագետները ներկայումս գնահատում են վնասի չափը: